Як висушити шкіряний гаманець?

Гаманець – зручний аксесуар для зберігання візиток, грошей та дрібних монет, без якого важко обійтись. Великий або маленький, він відноситься до речей, що часто використовуються, які можуть забруднюватися. Саме тому іноді гаманець доводиться чистити або навіть промивати, щоб він зберігав свої естетичні властивості. Але якщо миття виробу було проведено правильно, виникає резонне питання: як висушити його, щоб він не втратив форму та не зіпсувався? Бувають і інші ситуації: гаманець випадково випрали, намочили або просто впустили у воду. Як бути у такому разі? 

Сушка після миття

Рекомендується відмивати гаманець так, щоб він не був мокрим після маніпуляцій, а залишився лише вологим. У цьому випадку його легко висушити. Достатньо просто протерти його рушником або ватним диском, щоб гаманець підсох. Після цього варто нанести на поверхню аксесуара засіб догляду за шкіряними виробами, щоб матеріал не деформувався. 

Виконувати дії потрібно послідовно:

●    протерти гаманець зсередини сухою тканиною з м'яким складом;

●    обережно витерти аксесуар ззовні;

●    скористатися рушником, щоб відновити блиск виробу;

●    нанести захисний засіб (їм може стати олія кокосу, віск чи продукція, призначена саме для шкіри).

Після цих дій найкраще залишити гаманець у приміщенні з нормальною кімнатною температурою, де він самостійно досохне. Час сушіння зазвичай залежить від типу шкіри, рівня вологи, яку отримав виріб, та елемента декору на гаманці.

Що може очікувати аксесуар у випадку, якщо сталася непередбачена ситуація, і чого краще не робити?

При попаданні всередину та на поверхню виробу води можуть статися неприємні зміни. Так, якщо вологи занадто багато, шкіра може стати грубою та сухою. Крім того, якщо вона вже була трохи пошкоджена, можливі розтріскування. 

Чого не можна робити при сушінні гаманця?

Навіть якщо ви поспішаєте, обмежені в часі, і вам терміново потрібен гаманець, доведеться почекати, поки він самостійно висохне. Є ряд дій, які категорично небажані, якщо йдеться про сушіння речі зі шкіри:

●    сушити виріб феном. Тепле повітря, яке потрапляє на поверхню шкіряної речі, може сильно пересушити аксесуар та зіпсувати його зовнішній вигляд;

●    сушити на сонці. Велика температура протипоказана шкірі, яка вмить втратить свої властивості. Більше того, у деяких випадках матеріал може ще й вицвісти;

●    тримати шкіряний виріб у теплого джерела типу батареї чи печі. Особливо небезпечно використовувати пару, оскільки це додаткова волога, яка має високу температуру та згубна для шкіри;

●    не варто засовувати гаманець у духовку, щоб скоріше його висушити – нічим добрим це не закінчиться, а улюблена річ буде зіпсована назавжди.

Зверніть увагу на те, що далеко не кожен гаманець можна відновити після того, як він побував у воді. Наприклад, вироби з лакованої шкіри взагалі не переносять вологу, якщо вона була у великій кількості. Матеріал зі шкіри змії чи крокодила бажано не мочити, а чистити за допомогою сухої вовняної тканини. Пам'ятайте, що спеціально проводити вологе чищення такого типу виробів потрібно з великою обережністю, причому не допускати, щоб річ вимокла наскрізь.