Ви збираєте дитину в школу і не знаєте, як вибрати відповідний рюкзак?

У нашій статті ви зможете знайти рекомендації по вибору типу рюкзака, матеріалу для різних вікових груп і потреб.

Що вибрати рюкзак, ранець або портфель?

Різниця між портфелем і рюкзаком полягає в тому, що у портфеля на відміну від рюкзака немає двох лямок, і він носиться на одному плечі. У той час як ранець вважається більш зручним і носиться на лямках і має при цьому ортопедичну спинку. З цієї причини нинішні лікарі-ортопеди радять купувати не портфелі - а ранці або рюкзаки для першокласників, адже якщо щодня носити багато книг на спині це може закінчитись проблемами з хребтом. Якщо ваш хребет вже сформувався, і ви старшокласник вже можна і придбати рюкзак,але з щільною спинкою для вашого ж здоров'я.

  • Ранець: переважно для 1-4 класу, приблизна вага 1 кг, має 2 плечові лямки, жорсткий корпус, ортопедичний.
  • Рюкзак: для 5-11 класу, середня вага 0,5 кг, виглядає як у дорослих, 2 лямки на плечі і не має жорсткого корпусу і ортопедичної підкладки.
  • Портфель: 8-11 клас, зовнішній вигляд як у дорослого, не має плечових лямок і ортопедичних вставок і часто йде без жорсткого корпусу.

Переваги ортопедичної спинки

Спинка повинна бути жорсткою на дотик з м'якими підкладками на спину. Найкращим варіантом буде модель з м'яким валиком внизу спинки. Такий упор рівномірно розподілить тягар на спинці дитини. І не буде її травмувати. Слідкуйте за тим, щоб ортопедична спинка повторювала вигин хребта. Це особливо важливо для збереження здоров'я вашої спини. Уважніше відноситеся до цього питання, якщо у дитини вже є ортопедичні проблеми. Багато батьків помітили, що діти неохоче носять портфелі на спині, а вважають за краще носити їх в руках. І тому багато виробників придумали доповнювати свій портфель незручною ручкою для носіння в руці і таке бажання вмить відпадає.

Поради по тяжкості від лікарів-ортопедів для здоров'я дитини:

  • в 6-8 років - до 2 кг;
  • в 9-12 років - до 3 кг;
  • в 13-14 років - до 5 кг;
  • в 15-16 років - до 6 кг.

Як вибрати матеріал

Купуйте рюкзак і водонепроникного матеріалу. Наприклад, з нейлону або поліестеру. Їх легко мити і малюнки стійкі до вологи. Гарним доповненням буде пластикове або прогумоване дно. У разі, якщо ви поставите ранець на землю або в сніг, все що лежить у вас всередині рюкзака не пошкодиться. Перегляньте всі шви, блискавки, застібки - вони повинні бути міцними, зручними і обробленими.

І пам'ятайте, що не варто купувати для школи огрядний або спортивний рюкзак. Він повинен бути призначений для школярів.