Фотографія для модної індустрії один з головних елементів її просування. Зазвичай фотографи моди творять в дорогих студіях, годинами виставляють кожен кадр, чого звичайно не скажеш про подіумних фотографів, у яких на день зйомок є не більше хвилини, саме стільки часу на подіумі проводить кожна модель.

Що тільки не доводиться переживати фотографам на медіарайзері, спеціальному майданчику для преси. У тісноті, та не в образі - це сказано явно не про них. Щоб зробити якісні знімки бідолахи змушені приходити за два, а тої три години до початку дефіле, потім вибивати собі найкраще місце, і в дуже незручній позі (людей на медіарайзері набивається як оселедця в банці) робити свою роботу. На які тільки хитрощі не йдуть подіумні фотографи, щоб зайняти центральне місце, але тут є заради чого боротися. Саме їх кадри через кілька годин після шоу облетять весь модний світ.

Щоб хоч якось навести порядок в цьому натовпі є спеціальні люди, такі як Джио Стояно. Італієць приходить за 6-8 годин до початку показу, щоб закріпити найкращі місця за фотографами. За це він, до речі, отримує хороший гонорар - кілька сот доларів за кожне шоу.

Одна справа знімати моду для невеликих видань, і зовсім інша працювати на такі великі журнали як Vogue - тоді тобі відкриті будь-які двері. Фотограф Зів Стар-Тамбор працює для сайту американської версії журналу Vogue. У його компетенції зйомки гостей перших рядів, і моделей за лаштунками.

Серед фотографів на модних показах є і такі, хто працює там з найперших дефіле. На очах у ветеранів модної фотографії відбулися головні події останніх десятиліть. Британець Стів Вуд фотографує моделей на подіумі останні 20 років, і за його словами, за цей час в моді багато що змінилося.

«Раніше до зйомки моделей на подіумі фотографи підходили як до справжнього мистецтва. Почнемо з того, що нас було набагато менше, так що скажімо, зняти Іва Сена Лорана не становило жодних труднощів, тих, хто бажав це зробити було небагато. Сьогодні на шоу може пройти будь-яка людина з камерою, навіть не професійний фотограф. Все стало занадто просто. Це нікуди не годиться »- зітхає відомий фотограф Стів Вуд.

«Не кладіть ногу на ногу» - з цієї фрази починається буквально кожен показ. Фотографи в люті кричать на гостей, якщо їх ноги потрапляють їм в кадр. Досить часто Ви можете стати свідком того, що фотографи пересаджують гостей першого ряду, якщо ті заважали їм знімати.

Ноги в кадрі - не єдина біда фотографів. Гірше того - знаменитості, спізнюються на покази. Їх майже під конвоєм ведуть в перший ряд, саджають на перше-ліпше місце, біля зірки утворюється тиснява, що дуже заважає нашим подимним трудягам. Одна така перешкода, і годинами вивірений кадр може бути зіпсований.

«Зазвичай знаменитості приїжджають з великим запізненням, тим самим вони не виявляє поваги до нас, тому, звичайно, ми всі кричимо. Ще одна біда - це моделі.Часто вони помиляються, наприклад зупиняються на подіумі і забувають подивитися в кадр. Якщо закрила очі - фото зіпсовано »- скаржиться фотограф Маттео Вольта.

Відразу ж після показу фотографи поспішають на чергове шоу, поки їх знімки розлітаються по всім новинним агентствам світу. А модниці навіть не уявляють собі, якою ціною були зроблені фотографії їх улюблених суконь або сумок.