Купили новий ремінь, а він виявився задовгим? Не переживайте, його можна легко вкоротити і сьогодні ми вам розповімо як це можна зробити самостійно.

Правильно підібраний по талії ремінь повинен застібатися на третій чи середній отвір. Стандартна довжина ременя може бути вам завеликою, тому її слід укорочувати під себе.

Вкорочують ремені з цього боку, де знаходиться пряжка. Не варто пробивати отвори в ремені не призначеним для цього інструментом, так як це може привести до того, що ремінь буде розшаровуватися, а проколений отвір розходиться по краях.

Варіанти пряжок на ремені

Є чотири варіанти пряжок:

  • затискач (його легко вкоротити);
  • гвинт (теж досить легко коротшає);
  • зашиті (ремені такого плану краще підібрати за розміром, так як для того щоб їх укоротити доведеться трохи побавитися або звернутися за допомогою майстра);
  • на заклепці (з таким видом пряжки теж потрібно буде або побавитися самому або краще довірити цю справу майстерні). Тепер ми розповімо, як вкоротити ремінь з кожної з цих пряжок.

Затискач

Така пряжка найбільш непроблематична.

  1. Потрібно відігнути фіксуючий елемент на внутрішній стороні.
  2. Вийняти полотно ременя з пряжки.
  3. Вимірюємо обсяг своєї талії, як зазвичай носите свої штани.
  4. Припустимо, обсяг склав 85 см
  5. У такої пряжки немає отворів, і варто залишати вільний край від 15 і до 18 см.
  6. Рахуємо: 85 + 15 = 100 см. Виходить, довжина ременя повинна дорівнювати ваш обсяг талії і плюс допуск 15-18 см .
  7. Заміряємо необхідну довжину від самого кінця ремінця.
  8. Поставили позначку. Щоб зріз був рівний, краще використовуйте для цього ніж, але можна і ножиці. Вставили назад в пряжку і зафіксували.
  9. Щоб зубці краще увійшли в шкіру трохи потягніть ремінь від пряжки і одночасно притисніть сам фіксатор.

Гвинт

Щоб обрізати такий ремінь також не потрібно докладати особливих зусиль. Відкрутіть гвинт з тильного боку. Виміряйте обсяг талії і довжину пряжки.

Потрібно відміряти від третього або середнього отвору відстань, що дорівнює обсягу талії. Поставили позначку і далі віднімаємо від цієї відстані довжину самої пряжки. Припустимо, обсяг талії 85 відняли 5 см пряжку і отримуємо 80 см - відміряємо, відрізаємо ножем. Відрізаний залишок ви можете використовувати в якості шаблону для того щоб намічати новий отвір. Якщо у вас є пробійник краще скористатися ним для прорізання нового отвору, якщо такого немає - можете використовувати ножиці. Перевірте отвір. Так-так, саме, перевірте бо в іншому випадку ремінь буде розходитися в цьому місці і дірка розтягнеться. Також, непогане рішення, просвердлити дірку дрилем. Закріпили пряжку гвинтом на нове місце і готово.

Зашита пряжка

Для початку необхідно розпороти ремінь за допомогою леза або канцелярського ножа. Вкоротити ідентично з ременем на гвинтовій пряжці. Отвори ви можете проколоти шилом і вручну прострочити. Якщо не хочете завдавати собі клопоту або не впевнені в своїх силах, то можна віднести ремінь в майстерню, де фахівці зроблять це за вас за лічені хвилини.

Пряжка на заклепці

Одне з найбільш проблематичних кріплень. З такою пряжкою вам однозначно потрібно звернутися в майстерню, так як складно встановити нову заклепку в домашніх умовах без спеціального обладнання.

Відходи у вигляді шматочків шкіри від ременя ви можете використовувати для створення авторських браслетів.