Як чистити шкірозамінник?

Сумки з екошкіри (шкірозамінника) дуже популярні в наш час, вони більш доступні за ціною і нічим не поступаються на вигляд своїм шкіряним аналогам. Виробники даного матеріалу вже давно роблять його максимально міцним і довговічним, тому шкірозамінник в тому чи іншому вигляді є майже в кожному гардеробі. Це може бути сумка, портфель, рюкзак, гаманець, обкладинка на документи, ключниця або візитниця.

Якщо йдеться про сумку, будьте готові до того, що незабаром на виробі можуть з'явитися плями або інші забруднення. І це нормальна ситуація, адже саме верхній одяг найчастіше зазнає зовнішнього впливу. Так, звичайно, дуже прикро, коли на новій сумці є цятка. Але не варто опускати руки, адже більшість забруднень можна видалити.

Головне, що треба пам'ятати при очищенні виробів з екошкіри, не можна використовувати:

- Спиртові розчинники

- Чистий ацетон

- Кислотні розчинники

- Будь-які речовини, що містять хлор

Також слід пам'ятати, що не можна такі аксесуари прати, інакше шкірозамінник може потріскатися, деформуватися або порватися. Це стосується і делікатного прання також.

Ми радимо для очищення виробів з шкірозамінника застосовувати такі засоби та речовини:

1. Якщо пляма невелика, то може впоратися спеціальна губка – гумка.

2. Для складніших забруднень можна використовувати розчин теплої води з господарським чи звичайним милом, але без барвників. Після цієї процедури сумку треба добре висушити, але не на батареї. Також слід акуратно витирати забруднення, якщо екошкіра має темний колір, оскільки можуть з'явитися білясті плями. Пам'ятайте, що виріб не можна повністю занурювати у воду, потрібно обережно працювати губкою. Якщо є необхідність випрати підкладку, то найкраще її відпороти, випрати і знову пришити.

3. Сік лимона використовується для виведення плям від фруктів та овочів, зелені або просто старої жовтизни, якщо йдеться про білий шкірозамінник.

4. Перекис водню застосовується виведення плям від крові.

5. Засіб для зняття лаку можна використовувати для видалення плям від різних чорнил та фломастерів. У цьому випадку головне швидкість, чим швидше ви почнете видаляти таку пляму, тим краще та ефективніше.

6. Розчин нашатирного спирту з содою також добре справляється із забрудненнями різного походження.

Яку б пляму вам не довелося видаляти, слід пам'ятати такі правила:

- абсолютно всі плями легше вивести доки вони свіжі

- перед використанням обраного вами засобу слід перевірити його на непомітній ділянці виробу

- ні в якому разі не можна використовувати абразивні засоби, оскільки вони можуть безповоротно зіпсувати аксесуар

- частіше міняйте ватяні диски для очищення

- використовуйте ватяні палички, якщо цятка невелика, так ви не розтиратимете миючі засоби по всій поверхні

Не бійтеся виробів зі шкірозамінника, абсолютну більшість забруднень можна вивести. Тож приємних вам покупок!