Будь-якому мандрівникові необхідна валіза. Звичайно, для когось і спортивна містка сумка хороша, але у валізки перед нею явні переваги - вона більш тверда, а тому речі в ній можуть бути перевезені так само, як якщо б вони їхали в шафі! Велика частина хороших валіз оснащена додатковими прокладками, які захищають вміст від пилу і бруду, тоді як спортивна сумка не може вберегти ваші речі! Але як же вибрати найкращу валізу? Давайте обговоримо найважливіші моменти.

Матеріал

Валізи з чого тільки не роблять. Найпоширеніші матеріали - це шкіра, тканина і пластик.

Шкіряні валізи дуже стійкі до найрізноманітніших дорожнім неприємностей. Вони майже не промокають, але зате швидко втрачають солідний вигляд - шкіра досить ніжний матеріал, її легко подряпати або порвати.

Тканина - дуже хороша. Звичайно, вона промокає набагато швидше, ніж шкіра, зате її неможливо подряпати, а найчастіше - неможливо і порвати! Щоб посилити водостійкість тканин для валіз, їх часто просочують спеціальними складами, які абсолютно безпечні для здоров'я. Тканинні валізи на диво мало брудняться, а якщо навіть це сталося, їх легко почистити!

Пластикові валізи дуже зручні, тому що вони тверді, і речі в них не мнуться абсолютно (крім випадків, коли їх склали, як попало). Зате вони дряпаються, якщо це не пластик з титанової крихтою, звичайно ж.

Габарити

Якщо ви зазвичай подорожуєте з сім'єю, вам, ясна річ, потрібен великий чемодан. А якщо на самоті, то тут все залежить від ступеня тривожності. Якщо ви боїтеся втратити свої речі, беріть маленький чемоданчик - 45-55 см у висоту. Якщо ж у вас міцні нерви, то можете придбати валізу і побільше. При чому тут нерви? Маленький чемоданчик цілком зійде за ручну поклажу, а великий потрібно буде здати в багажне відділення!

Вага

Для ніжних красунь це дуже важливо, хоча і чоловіки не горять бажанням тягати важкі!

Найлегші валізи - це тканинні. Найважчі - шкіряні. Подумайте, що для вас важливіше - комфорт або престиж!

Зовнішній вигляд

Якщо ви зайнята людина або просто торопижка, вибирайте валізу з яскравим забарвленням - саме такий чемодан найлегше помітити на стрічці транспортера, коли ви отримуєте багаж.

Обов'язково перевірте при покупці шви, якщо купуєте валізу з тканини або шкіри - нитки не повинні стирчати в різні боки (інакше може розійтися рядок), проколи від голок не повинні бути занадто великими (велика ймовірність розриву матеріалу на місці шва), рядок не повинен бути занадто частим - особливо на шкіряному чемодані.

Перевірте змійки - вони не повинні заїдати. Вибирайте валізи з пластиковими «тракторними» блискавками - вони міцніші металевих, які швидко виходять з ладу.

Якщо у валізі є замочки, перевірте їх працездатність і наявність ключиків до них.

Ручки

Обов'язково потримайте валізу в руці, перш ніж купити. Якщо ручка порожньої валізи вам не сподобається, то з наповненим буде ще гірше! Добре, якщо ручка валізи зручно лягає в руку - як влита.

Якщо у валізі є висувна ручка, прослідкуйте, щоб вона повністю забиралася і не заважала в складеному стані. Будь-яка ручка повинна бути міцно закріплена рядками або заклепками. Це важливо - важкий чемодан без ручки тягнути ще важче!

Колеса

Якщо ви вибираєте валізу з колесами, то нехай краще вони будуть «автономними» - кожне само по собі. Коліщатка, закріплені на одній осі, менш надійні. Добре, якщо колеса втоплені в корпус - менше шансів їх зламати.

Колес може бути 2 або 4. Останній варіант - найнадійніший, він же витримує найбільше навантаження. Величина колес залежить від того, куди ви зібралися. Якщо ви їдете з міста в місто, то вас влаштують і маленькі колеса, але якщо вам доведеться котити валізу по бруківці або по снігу, то краще вибрати колеса побільше.

Пластикові підшипники в коліщатках менш надійні, ніж металеві.

Прекрасно, якщо коліщатка вашої валізи забезпечені фіксатором - щоб вам не довелося ганятися за валізою, яка покотилася під гору.

Вдалих покупок і приємних подорожей!