З давньоруської мови прийшла в наші дні назва «торба». Як і це слово прийшло до наших предків з тюркських мов. Примітно, що деякі інші східні назви шкіряних мішків, русичі часто замінювали словом «бульбашка». Менші за обсягом мішки і кулі отримали назву «сума» - сумка. Це слово було запозичене з старонімецької мови через польську, і спочатку означало «хуртовини» - кількість вантажу, який може підняти одна в'ючна тварина. На Русі так, цілком ймовірно, називали спочатку тільки переметні сумки зі шкіри або тканини, що перевозяться на конях у сідла. Ну а в другій половині XVII століття - це слово вже розширило своє значення.

З німецької мови прийшла і назва мисливської сумки «ягдташ» для носіння вбитої дичини і необхідних припасів і різних пристосувань для полювання. Ягдташ, як правило, складається з шкіряної або парусинової сумки з одним або декількома відділеннями, а також сітки. До зовнішньої сторони сумки прилаштовуються ремінці з кільцями, щоб вішати вбиту дичину, а носиться ягдташ через плече на ремені. Ще один словесний подарунок з німецької мови означає заплічні сумки для військових: рюкзак і ранець. Ранець набув широкого поширення в європейських арміях XVIII століття. Призначення ранця просто, як і все геніальне. У поході солдату необхідно багато речей, а ось руки його повинні бути напоготові, на випадок раптової атаки противника. Армійський ранець повинен бути міцний, легкий, не промокаємий і зручний для носіння. У Росії в XIX столітті ранці виготовляли або з телячої шкіри, або з непромокаючої парусини. А вміщував в себе солдатський ранець середини того століття наступний набір: дві сорочки, спіднє штани, дві пари онуч, рушник, пару рукавиць з рукавицями, 5 фунтів сухарів, одну восьму фунта солі, додатки рушничні і для утримання чистоти і охайності, чарку і 24 патрона. В кінці XIX століття на зміну портфелю прийшов речовий мішок, який відрізнявся від свого попередника тільки відсутністю жорсткого каркаса.

Про зручність ранців згадали в 20-м столітті, використавши його конструкцію для шкільних портфелів. Не тільки школярі, а й туристи XX століття стали використовувати армійську спадщину відкинувши незручні, наплічні сумки-торбинки. Спочатку шилися прості рюкзаки з брезенту, але згодом їх форма сильно удосконалилася. Сучасні рюкзаки робляться не тільки з різних матеріалів, але і різних форм. У сучасному туристичному спорядженні існує три типи рюкзаків: колобок, станковий і труба. Колобок - це заплічна сумка круглої форми з двома лямками. Станковий рюкзак забезпечений алюмінієвою або титановою станиною, яка перерозподіляє навантаження і додає рюкзаку форму. Втім, більшість сучасних туристичних рюкзаків мають форму труби з м'якою спинкою з дихаючого матеріалу і зручними плечовими лямками. Ну а це так би мовити спадщина піхотинців. Ну а якщо піхотинці тягли своє майно самі, то поклажу кавалеристів поділяли їх коні. Для цієї мети використовували в'юки - переметні сумки і спеціальні рамки. Вміст таких сумок був помітно багатшим ранців піхотинців. Кожен козак, наприклад, зберігав у своїх сумках три пари білизни двоє шароварів, дві пари чобіт або одну пару чобіт і ногавиці, два бешмет поддевки, дві черкески, дві папахи, бурку, башлик і однобортну овчинну шубу. Крім того, козак завжди носив при собі 250 бойових патронів: частина їх була в патронташі, частина в торбі, а все інше в сумках. Кінські сумки знайшли свого роду продовження в елегантних кофрах для мотоциклів. У наш час такі кофри активно використовують байкери і велотуристи. Хоча кофром можуть називати і чохол для фотоапаратури.

У нашому Інтернет магазині знайдете у великому асортименті прикольні сумки чоловічі і неодмінно підберете якусь модель для себе!