Як мити шкіряний гаманець?

Гаманець зі шкіри – практичний та важливий виріб, який має тривалий термін служби. Але, незважаючи на численні переваги, він може забруднитись, особливо якщо виріб забарвлений у світлий відтінок. Щоб зберегти презентабельний вигляд аксесуара, гаманець необхідно час від часу мити, але так, щоб він не втратив своїх естетичних властивостей. Для цього варто розібратися в тому, як правильно це зробити з огляду на тип забруднень.

Часткові забруднення

Ваш гаманець трішки забруднився чи запилився в окремих місцях? Тоді вам знадобляться вологі серветки. Бажано, щоб вони були без спиртової основи і не випромінювали різких запахів. Відтирати бруд слід дуже дбайливо, уникаючи «застосування сили». 

Прості маніпуляції не дали бажаного результату? Тоді варто скористатися вологою тканиною, яка змочена мильним розчином. З цією метою підійде звичайне господарське мило. Як тільки розчин готовий, потрібно дбайливо протерти ним ділянки, що забруднилися, а потім витерти оброблені милом місця чистою вологою тканиною. Надлишки вологи можна видалити ватним диском або звичайним сухим рушником. До речі, чудовим варіантом стане міцелярна вода, яка може замінити мило.

Забруднення великої поверхні гаманця або профілактичне чищення

Якщо гаманець потребує суттєвого чищення або ж ви просто хочете промити його, щоб він знову презентабельно виглядав, потрібно трохи більше часу та терпіння, щоб правильно провести процедуру відмивання. 

Ви маєте намір вимити гаманець зсередини та зовні? Тоді переконайтеся, що ви витягли звідти весь вміст: картки, монети, банкноти. Після того, як гаманець спустошений, можна приступати до «лазневих процедур».

Для того, щоб добре вимити аксесуар, а не поверхнево, потрібно зробити кілька дій:

●    підготувати мильний розчин, компонентами якого стане шампунь (або мило) та вода;

●    влити його в ємність на кшталт тазу чи відра;

●    збити вміст у щільну мильну піну;

●    підготувати чисту губку та нанести трохи отриманої мильної маси на поверхню;

●    розпочати процес відмивання гаманця від забруднень із внутрішньої частини;

●    добре обробити усі поверхні аксесуара;

●    видалити залишки чистою сухою тканиною.

У процесі миття важливо пам'ятати, що мочити гаманець занадто сильно не варто – він буде довго висихати, особливо якщо «банні процедури» проводилися в прохолодну пору року. Крім того, може постраждати матеріал, якщо він надто тонкий.

Після миття бажано залишити гаманець на відкритій поверхні.

Що робити, якщо є плями, які важко виводити?

Якщо виявилося, що на поверхні виробу є плями, які важко вивести, доведеться застосувати інші методи очищення. Зверніть увагу, що від типу плям залежить, яким засобом найкраще скористатися:

●    чорнильні плями найкраще вивести спирт вмісними речовинами;

●    жирні сліди підуть, якщо нанести на поверхню ватного диска трохи вазеліну;

●    якщо гаманець виготовлений із щільної шкіри, можна застосувати для очищення плям бензин;

●    у деяких випадках робочу поверхню можна обробити оцтом, який добре очищує забруднення.

Якщо ж домашні процедури та засоби не допомагають, завжди можна порадитися з продавцем, який підкаже, який варіант догляду найкраще підходить для того чи іншого гаманця. Велика кількість професійних засобів дозволить вибрати відповідний вид очищувача, який ідеально впорається з поставленим завданням.