Не знаю як у Вас, а у мене кожен раз дух захоплює, коли я бачу вміст дамської сумочки. Наприклад, задзвонив в надрах сумочки мобільний телефон. Кілька безуспішних спроб намацати його методом тику, сумочка перевертається і з її безодень вилітають: паспорт і гроші, косметичка, фотографія рідних, ключі, колготки, якісь папірці, водійські права, ліки, шоколадка, потім всілякі гігієнічні штучки, записна книжка і нарешті - мобільник! Хоча цими речами виверження дамської сумочки може і не обмежитися.

Але не тільки безмежний вміст жіночих сумочок, воістину безмежне море їх видів і родів: ошатних, елегантних, ділових, містких, спортивних та господарських, а також всілякі їх підвиди і модифікації. І правда неможливо собі уявити, як раніше обходилися жінки без них? Адже історія дамської сумочки почалася порівняно недавно, менше 3-х століть назад.

До появи шкіряних жіночих сумок, пані змушені були використовувати для носіння своїх «штучок» інші частини одягу. До того ж, кишень жіночий костюм не передбачав. Наприклад, на Русі в ролі кишень жінки використовували довгі, зазвичай зібрані у зап'ястя рукава. Гребінь, в'язку ключів, дзеркальце найчастіше підвішували до поясу, ну а найдорожче ховали під плаття, біля корсажа, і в панчохи. Крім того, в середні віки, як жінки, так і чоловіки, носили на поясі невеликий мішечок, вузлик або гаманець. З цього не хитрого пристосування виникли гаманці, які спочатку нагадували прив'язаний до поясу мішечок. Втім, в деяких країнах, де використовувалися монети з дірками (наприклад, стародавньому Китаї та Японії), роль гаманця грав шкіряний або шовковий шнурок.

На Русі гаманці з'явилися в XI столітті. Шкіряні зразки тієї епохи можна бачити серед знахідок зроблених археологами в Новгороді. Адже ранні гаманці представляють собою тканинну ніби, стягнуту зверху спеціальним шнурком. Така шнурівка перешкоджала втраті монет. Крім дзвінкого металу, в гаманець могла поміститися і всіляка торгова атрибутика: маленькі складні ваги з гирьками, що дозволяли власникові гаманця приймати в якості плати за товар дорогоцінні метали і камені. Назва староруського гаманця - калита. Воно стало прізвиськом московського князя Івана Калити, який заклав основи для стрімкого піднесення Москви в XIV столітті.

Прямим попередником сумочки був - омоньер, що з'явився у Франції в XII столітті. Омоньери являли собою невеликі мішечки для грошей зі шкіри або полотна, і кріпилися на шнурках до поясу. Вміст таких вмістилищ в стародавні часи був найрізноманітнішим. У них, за відсутністю кишень, складали абсолютно все, що могло стати в нагоді за межами свого будинку: гроші, прикраси, приналежності для розведення вогню, предмети туалету і інші потрібні дрібниці. Але, все ж, частіше за все, вони виконували роль класичних гаманців. До речі, походження дамської сумочки від гаманця, схоже, підтверджується і її назвою. Наприклад, в англійській мові і той, і інший предмет однаково позначає слово «purse».

До XVII сторіччя чоловіки обзавелися кишенями, а форми їх сумок і гаманців стали більш різноманітними. Завзяті гравці в карти воліли кишені з твердим дном. Їх можна було ставити на стіл. У них зберігали різні кістки, а також карткові колоди. Як і кисети для тютюну і курильних приналежностей гаманці картярів були оригінально прикрашені. У Німеччині, а також скандинавських країнах заміжні жінки носили на поясі досить містку, шкіряну, плоску сумочку на металевій рамці-каркасі. Така сумка була обов'язковою приналежністю господині будинку і часто передавалася у спадщину. У багатьох сім'ях використовували срібні каркаси і дорогі тканини, а в будинках, де жили люди бідніші задовольнялися мідною або залізною рамочкою, недорогим сукном або натуральною шкірою. Існував особливий рід сумок-футлярів для молитовників, з якими благочестиві парафіянки відвідували церкву.

Купити жіночий шкіряний гаманець або сумку Ви можете в Інтернет-магазині BAG24.com.ua. Крім того у нас представлений дуже великий вибір чоловічих портфелів, сумок, барсеток і ременів. Все найвищої якості і за прийнятними цінами. У нас широкий асортимент, низькі ціни, постійні знижки та подарунки. Ми цінуємо кожного клієнта, цінуємо його думку і смак. Завжди з радістю чекаємо Ваших замовлень.