В найближчі дні, точніше сказати не можуть навіть фахівці, повинна завершитися історія з сумкою, яку в листопаді упустила на орбіті американська астронавтка! Рюкзак з інструментами досі обертається на орбіті. Але рано чи пізно сумка повинна почати рух до землі. Цікаво, чи є у кого-то шанс отримати космічний подарунок !?

Несподіваний супутник Землі став улюбленим у астрономів самоучок, Віктор Воропаєв стежить за ним кожен день. Нещодавнє звільнення з роботи не повернуло його з небес на Землю. Вона мчить по орбіті зі швидкістю 7 км / с, і якщо б у цій сумки була торгова марка, то кращої рекламної компанії годі й чекати. Випускник поліграфічного користується даними аерокосмічного командування США і своїми власними розрахунками. За викладкам астронома з Красногорська, сумка зараз втрачає висоту по 10 км на добу.

19-го листопада жінка астронавт, вперше в історії керувала роботами у відкритому космосі. Разом зі своїм колегою Хайдемарі Стефанишин-Пайпер ремонтувала одну з сонячних батарей, яка забезпечує енергією міжнародну космічну станцію. З мастильного пістолета у неї витекло масло. Хайді почала наводити порядок і за прибиранням забула закріпити сумку.

Набори інструментів, з якими працюють у відкритому космосі, можуть бути різними в залежності від завдань. У музеї космонавтики вони за склом, а у космонавтів і астронавтів у сумках з жароміцного матеріалу. Саквояж Хайді важив 13 кг, і коли він поплив, фахівці все хвилювалися, як би пізніше сумка з інструментами не врізалась в міжнародну космічну станцію.

У космосі американка українського походження свою сумочку більше не бачила. Схоже, не дочекається її і на землі. Журналісти провели експеримент, в московському інституті сталі і сплавів. У грубку завантажили високоледірованну сталь, і зварили її при температурі близько 3000 градусів. Приблизно в таких умовах космічне сміття переробляється в атмосфері. Вийшла рідка суміш. Професор каже, що від сумки з інструментами не залишиться і цього, адже ніхто не думав, що вона буде повертатися своїм ходом.

Космонавт Федір Юрчихін зустрічався з Хайді Стефанишин-Пайпер в Х'юстоні під час передпольотної підготовки. Каже, що вона одна з найдосвідченіших в своїй галузі, але як то кажуть: «І на стару буває помилка».

За 8 місяців на літаючу у космосі сумку з інструментами хоч одним оком подивилися тисячі цікавих російських астрономів любителів. Багато кажучи: «Шкода, що хороша річ пропадає». З дня на день, точніше ніхто не скаже, вона зійде з орбіти і згорить в атмосфері.