Напевно, у багатьох з вас є улюблена сумка або рюкзак, гаманець з натуральної шкіри. І мало хто замислюється, над тим як сумка створюється. Ми розповімо вам основні етапи виробництва сумок з натуральної шкіри.

Етапи виробництва

Перша стадія роботи зі шкірою - процес не з найприємніших, так як в цьому цеху стоять не найбільш ароматні запахи адже шкіра надходить на виробництво засолена звичайною кухонною сіллю. Всі шкірки повинні пройти ветеринарний контроль.

І найперший етап це власне, і вибивання солі в спеціальних барабанах.

Далі відбувається сортування за розмірами і наявністю дефектів. На цьому ж етапі відбувається перше контурування або обрізка зайвих частин шкіри. Все це робиться руками, найгострішим ножем.

Наступний етап і наступний цех, в якому виробляють отмоку, зоління і дублення. Розглянемо їх по порядку. Отмока - видалення бруду, залишків солі, і інших з'єднань. Одним словом приводять шкіру в ідеальний стан за вмістом вологості. Даний етап в залежності від того наскільки суха шкіра може тривати від 4-х годин до декількох днів. Зоління - на цьому етапі за допомогою різної хімії видаляють епідерміс і волосяний покрив.

Етап мездрення на якому видаляють механічним шляхом залишки сполучних тканин. Якщо шкіра велика цей етап проводять два рази до зоління і після нього. Якщо обладнання дозволяє - то на цьому етапі товсті шкури двоять і розпилюють на два шари. В іншому випадку шкури двоять тільки після дублення.

Далі йде кілька хімічних етапів, на які ми не будемо акцентувати особливу увагу, тому що в основі суцільна хімія. Їх основне завдання - підготувати шкіру до дублення.

Про наступний процес хоч раз в житті повинен був чути кожен, але не знав, що це означає. Отже, дублення - це хімічний процес в ході якого шкура набуває однорідності і міцності. На цьому процесі шкіра отримує всі свої переваги: міцність, стійкість до зносу, термостійкість, стійкість форм.

Існує кілька способів дублення:

  • хромове (сполуками хрому);
  • рослинне (деревними екстрактами);
  • жирове (жирами риб і різних морських тварин);
  • мінеральне (глиноземними солями);
  • комбіноване (декількома вищепереліченими способами).

Після цього шкіру сортують, знову обрізають (контурують) і віджимають. Віджаті шкіри викладають на пролежку.

Процес двоїння шкірок виконують за допомогою відповідного обладнання, яке роздвоює шкіру на верхній шар - лицевий і нижній шар - спилок. Лицевий шар - це і є якісна натуральна шкіра, а спилок це шкіра більш низького сорту і коштує дешевше, ніж лицьова.

Після цього знову сортують і обтесують - отримують потрібну товщину і рівний виворіт. Далі, знову контурують, перевіряють якість і комплектують однотипні партії для подальшої обробки. А саме:

Нейтралізація-вимивання кислот для більш якісного скріплення шкіри з фарбою, жирами і дубителями.

Фарбування - шкірі надають певний колір. Здійснюється в спеціальних барабанах. Жирування - шкірі надають м'якість, еластичність і повноту, водонепроникність і міцність. Сушка і зволоження - останні етапи обробки і напівфабрикат передають на забарвлення.

На фарбувальному етапі отримують шкіру краст. Якщо шкіра не має дефектів її фарбують в будь-які кольори, в разі плям - найчастіше фарбують в чорний.